אלבום חתונה מהווה את אחת המזכרות הכי משמעותיות מהיום המיוחד של כל זוג נשוי. בדרך כלל הצלם דואג לשלוח לזוג אלפי תמונות מהחתונה שלהם, ועליהם מוטלת המשימה לבחור מי מהן תיכנס לאלבום החתונה. לא מדובר כאן במשימה פשוטה במיוחד, היות ומדובר בכמות רבה של תמונות ומהן יש לבחור את הטובות ביותר, שהצליחו להנציח בצורה המיטבית את האווירה ששררה בחתונה. החוכמה היא להעלות את התמונות למחשב ולהתחיל למחוק את כל מה שלא נראה מחמיא - פרצופים מביכים, תאורה לא מחמיאה, זווית צילום בעייתית - כל אלו יש לשלוח לתיבת המחזור במחשב ללא מחשבה נוספת.

טיפים לבחירת תמונות מוצלחות לאלבום החתונה

כאמור, בדרך כלל הצלם שולח לזוג המאושר אלפי תמונות מהאירוע. הזוג אמור לברור את התמונות המוצלחות בלבד. השלב הבא יהיה לפתוח בכל תיקייה תת תיקיה, ואליה לגרור את התמונות שאין לוותר עליהן. בשלב הזה מומלץ לבחור רק את התמונות המוצלחות ביותר, שמצליחות להעביר את הרגע בצורה מושלמת. בשלב הסופי מגיעים בדרך כלל לכ-400 תמונות חתונה שמתאימות לאלבום החתונה הרשמי של הזוג. המעצב הגרפי אמור לבחור משם את 300 התמונות הסופיות. חשוב לבחור תמונות של ההורים והמשפחה, החברים הקרובים אך גם לא לשכוח את הבוקר של ההכנות, החתימה על הכתובה ואת האולם עצמו עם סידורי הפרחים והאווירה הקסומה. כמובן שהזוג הטרי אמור להופיע ברוב התמונות, אך אסור לשכוח גם את הרקע של האירוע.

עיצוב והדפסת אלבום חתונה

לסיכום, בחירת התמונות לאלבום החתונה והעיצוב הכללי של האלבום הן בחירות חשובות שדורשות מחשבה והתעסקות. בסופו של דבר האלבום מיועד עבור החתן והכלה, לכן אם הם בוחרים בחירות פחות סטנדרטיות זוהי זכותם המלאה. למשל, אם הם מעוניינים באלבום גדול יותר שיכיל 80 עמודים במקום ה-60 שנהוג, מותר להם. כך גם מבחינת עיצוב האלבום, יש זוגות שמקדישים כ-30% מהתמונות באלבום לצילומי חוץ, בעוד אחרים בוחרים להקדיש לכך אף 50% ולוותר על התמונות מקבלת הפנים. בסופו של דבר, הזוג הוא שקובע מה נכון להם והם אלה שמרכיבים את המזכרת שלהם.